Koh Lanta & Breakfast from Coconuts

Koh Lanta & Breakfast from Coconuts

Hi dears! <3 Today with few photos from Koh Lanta and the series from Thailand is coming slowly to an end. It means one thing – time for another adventure, right? Ha ha, I wish I could go right now.. hopefully soon..

Koh Lanta is another, and versus Koh Lipe quite bigger, island in the Andaman Sea. We bought tickets for a boat online and even that journey was little bit adventurous 😀 I am not scary of sailing on the boat as much as flying but this time the waves was quite bigger and the boat did jump a lot with us. Even another passengers looked scared. Luckily we did not eat much before, haha! But fortunately it lasts just a first part of that journey so then it was nothing horrible at all.

When we arrived we were really hungry and found some small restaurant near the port we had arrived at. After a lunch we rent a Tuc Tuc that was little bit different than we were used to in Bangkok. It looks like a motorcycle with some carriage attached on the side. Another adventure added with the chaotic driveway to the hotel, haha! But we arrived successfully and the staff was really nice and helpful there. And we also had nice balcony and pool with a sea views – sunsets was great there as well! And you know how I love them!

What we didn’t expected was that the adventure will accompany us all along on the island. The morning after the day we arrived we rented a scooter and went for a breakfast. We found beautiful place on the internet called Pure Koh Lanta and had a perfect and healthy breakfast from coconuts with fresh juice (you can see on pictures). Absolutely recommend if you ever go to Koh Lanta!

Then we went for a ride to the sea to just look around before taking a swimsuits from our hotel..  and my boyfriend tried some foolish things with a new scooter just for a video and have a little accident (booooyys!!!) – you can actually see it on one of the photo of him. So we had to go back to the hotel to treat the wounds and with such abrasions he couldn’t go to the sea and even the pool for some time. Yes, it was really worth it, great! To make things worse I had had some toothache for several days and it did not go away so then we tried to find some clinic on the island. I got antibiotics and the time on Koh Lanta went really well how you can see, ha ha 😀

So we just looked around, went for night markets and had really great Pad Thai there, btw. 🙂 Another day we tried to go to the beach, took some photos and because there were no palm trees under that we could hide from the sun, we went under some trees near the rocks. It might seem like a good idea just until I had a big red centipede on my instep. I was so shocked I just kicked with my foot and shook it off! OMG, I am shaking right now when just thinking about it. Then we took our bags, went away and I googled it and we found it was quite dangerous. My boyfriend took the photo of it and we showed the photo to our staff in the hotel and they were shocked as well! I am really lucky it ended up like this without any bite or something like this, wow!

Last day on Koh Lanta we booked a trip to the famous Maya beach and it was really nice, but awfully crowded. We could go for some snorkeling as well and visited the small island called Bamboo Island. I have never seen clearer and more turquoise water in my life! Nice trip, but crowded as I said.

The day after we had to leave Koh Lanta and where we went? It was a surprise even for us! We had booked the boat to Phuket before but after these adventurous days at Koh Lanta, we wanted to spend our last days in Thailand just as beautiful as it was in Koh Lipe.. and as I said in the last blog post, we had really high expectations after Koh Lipe, so what would be a better option than to go back? Ha ha, yes, so we went back, we decided at the moment with our luggage in the port. 😀  And after few days there we had to go back to Bangkok before our flight back to Prague. Some photos from there in my next (and probably last) post from Thailand!

Hope you have enjoyed the post, have a great time meanwhile!

*   *   *

Zdravíčko <3! Tak dneska tu mám pár fotek z Koh Lanty a tím se blíží série článků z Thajska pomalu ke konci. Co to asi tak znamená, asi čas pro nějakej novej výlet..? No kéž by, hned bych někam jela.. Tak snad brzy! 

Koh Lanta je taky jedním z ostrovů v thajském Andamanském moři a oproti Koh Lipe je určitě větší. Koupili jsme si online cestu lodí a musím říct, že už ta byla celkem dobrodružství! 😀 Na lodi se nebojím, alespoň ne tak jako v letadle, ale tentokrát ty vlny byly nějaký větší a pěkně to s námi skákalo. Dokonce i ostatní spolucestující vypadali celkem vystrašeně, někteří i víc než já, a to je co říct, protože já jsem vždycky všude hroznej strašpytel.. 🙂 Naštěstí jsme předtím moc nejedli 😀, ale nakonec to s námi takhle skákalo jen první část cesty, takže se to dalo zvládnout.

Po příjezdu do přístavu jsme měli pěkný hlad, tak jsme si zašli na jídlo a potom se svezli s tuktukem .. Ty tady na ostrovech vypadaly zase trochu jinak, než na jaké jsme byli zvyklí z Bangkoku, byl to takový skútr s přidělaným vozíkem po straně. Další pěkný dobrodružství, když se k tomu přidala ta příšerná příjezdová cesta k hotelu a super domluva s taxikářem/tuktukářem 🙂 Nakonec jsme to ale našli a všichni zaměstnanci tam byli moc milí a ochotní. A taky jsme měli krásnej bazén a balkón se super výhledem na moře a západ, a ty tam byly taky moc krásný – a vy už určitě víte, že ty já můžu! 🙂

Tak nějak jsme nečekali, že to “dobrodružství” se nás na Koh Lantě jen tak nepustí.. V hotelu jsme si půjčili skútr, protože bez něho bychom se tam pohybovali jen těžko, a zajeli si na snídani. Na netu jsme si našli krásný místo, jmenuje se to Pure Koh Lanta, kde jsme si dali krásnou (a zdravou) snídani z kokosu a fresh džus (všechno máme na fotkách). Tohle místo určitě nevynechte, jestli budete někdy na Koh Lantě.

Potom jsme zajeli jen tak omrknout pláž, než si zajedeme zpátky na hotel pro plavky a tak. A můj přítel si jen tak ze srandy zkoušel nějaký hlouposti s naším novým skútrem kousek od pláže na písku, abych ho jako natočila, a samozřejmě to nedopadlo dobře (prostě kluci, prooč??).. Takže jsme se vraceli s odřeninami (já ne, mami! 😀) na hotel, potom obíhali lékárny pro nějaké náplasti a dezinfekce, a s těma odřeninama samozřejmě moře ani bazén hned nepřicházeli v úvahu. To se fakt vyplatilo no.. A aby toho nebylo málo, už několik dní mě bolel moudrák tak, že jsem mohla skoro jenom pít, ještě že tam mají levný ledový smoothie na každým rohu 😉 Ale ta bolest vůbec neodcházela, takže jsme pak zase hledali nějakou zubní ordinaci, kde mi nakonec dali antibiotika.. Nakonec jsme se jen tak porozhlídli okolo po městě a zajeli jsme na noční trhy – kde měli jedny z nejlepších Pad Thai, co jsme v Thajsku měli, do dneška na ně vzpomínáme 😀.

Další den jsme konečně vyrazili na pláž, že si aspoň pořídíme pár fotek a já se třeba vykoupu. A protože na pláži nebyly žádný palmy nebo nějakej stín, kam bychom se schovali, tak jsme si dali věci ke skalám pod stromy. Zdálo se to jako dobrý nápad, dokud se na mém chodidle neobjevila z ničeho nic obří červená stonožka! Tak jsem se lekla, že jsem jen rychle vyskočila a zatřásla nohou, abych ji shodila. FUJ, ještě teď se otřásám, když si na ní vzpomenu. Tak jsme sebrali věci a šli jinam. Tam jsem ještě celá v šoku googlila, co to mohlo být a zjistila, že to byla jedovatá a pěkně nebezpečná stonožka. Přítel ji stačil taky vyfotit a když jsme to ukazovali zaměstnancům v hotelu, koukali dost vyděšeně a říkali, že je to nebezpečný. No jsem ráda, že jsem ji jen setřásla a neskončilo to nějakým kousnutím, to už by byl fakt konec 😀

Poslední den jsme si zarezervovali skupinový výlet na slavnou Maya Beach. Je fakt krásná, ale těch lidí, to je něco strašnýho. Výlet byl spojený i se šnorchlováním a zastávkou na ostrově Bamboo Island. Nikdy jsem neviděla čistější vodu, byla to fakt krása! Ale jak jsem říkala, fakt hrozně lidí, ale jednou se to dá. 

Další den jsme už měli odjet z Koh Lanty a měli jsme původně zarezervovanou loď na Phuket. Ale po tom všem “dobrodružství”, co jsme tam zažili, jsme chtěli strávit naše poslední dny v Thajsku nějak klidně a taky být na krásném místě jako bylo Koh Lipe. Taky jsme odtud měli docela velká očekávání, na Koh Lantě přece jen nebyly tak krásné pláže ani tak tyrkysová voda a už vůbec ne taková ta atmosféra. No a tak jsme se na poslední chvíli rozhodli, vlastně až v přístavu s kuframa, že pojedeme zpátky na Koh Lipe. A byla to správná volba, si myslím. Po těch několika dnech jsme se potom museli vrátit zpátky do Bangkoku – pár fotek ještě v příštím článku, a pak už letěli zpátky do Prahy. 

Tak doufám, že se vám článek i fotky líbily a mějte zatím krásné dny! 

Follow:
Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *