Koh Lipe: Arrived in a Paradise

Koh Lipe: Arrived in a Paradise

Hi to you all! <3 I have got here some more photos from Thailand, there are a lot of them as we spent there quite a long time, and the pics are so pretty I cannot to leave them without to post them 🙂

From Chiang Mai it was quite a long way to the islands even though we chose flying there this time. Still we had to take a flight, then a van and a boat, and it was such a long way! Moreover the boat was really adventurous, as there were really hot and more people on than you would expect 😀 So you can imagine we were really happy to finally arrive to our place.

From so many islands Thailand have it was really hard to choose just some for a visit, but after some research we chose Koh Lipe as our first and.. it was like paradise! The first impressions was like “OMG, is this real? Am I really here, or just dreaming?”. I have never been to such a beautiful place, never seen whiter sand, clearer and more turquoise water in my life! I was crying, truly. Maybe I was just exhausted from all the day, but still, I loved it there. I am such a beachy person, so it was true paradise, you know.

Koh Lipe is a little island in the south of Thailand’s Andaman Sea and it is placed just a short distance from Malaysia. I can see that even the local people looks quite different. You can find there whatever you are looking for in such an exotic island – from long white beaches to bohemian bars, coconuts (that I love, obviously, haha!), corals and snorkeling possibilities and… you know, almost everything :). I loved the vibes of the place. Maybe it could be less crowded, I think, but you still can find quiet places, so nothing horrible. Yes and I almost forgot, there are the most magical sunsets and freshest sunrise! You can find there sunset beach and sunrise beach for a reason! And with all the people there it is such a enjoyment with pretty good vibes.

I can say Koh Lipe take my heart and I hope I will come back soon. Maybe it wasn’t the best decision to go there as a first island in Thailand, as we had then quite high expectations, haha :D. So next time, Koh Lanta! Hope you have enjoyed our photos 🙂

*   *   *

Zdravím vás! Tak tu máme další várku fotek z Thajska, tentokrát už od moře! Těch fotek jsme měli fakt hodně, tím, že jsme tam byli skoro měsíc.  A je jich tolik pěkných, že je nechci nechat jen tak “v šuplíku”. 🙂

Z Chiang Maie jsme se vydali směrem na jih a, i když jsme pro tentorkát zvolili k dopravě letadlo, byla to pěkně dlouhá cesta. Museli jsme letět brzy ráno, potom nás vyzvedl řidič mini busu/vanu, který nám však hlásil, že má letadlo dalšího spolucestujícího zpoždění a tak na něj musíme hodinu čekat. Dali jsme si tedy v nějakém baru před letištěm banánový shake a myslím, že za to zpoždění i stál, v tom horku byl super! 🙂. No a potom nás řidič odvezl do přístavu, kde jsme museli ještě absolvovat cestu lodí. A to byl teprve zážitek! Bylo horko, a lidí víc než by bylo přijatelné, skoro se tam nedalo hnout. Takže si umíte představit, že jsme byli více než šťastní, když jsme konečně dorazili na místo. 

Z tolika ostrovů, kolik Thajsko má, je opravdu těžké se rozhodnout (zvlášť když jste oba dost nerozhodní jako my, haha), které navštívit. Nakonec jsme se ale rozhodli jako první navštívit Koh Lipe. A volba to byla skvělá. Když jsme dorazili na místo, myslela jsem, že sním a nemohla uvěřit, že tam opravdu jsem. Do té doby jsem byla jen párkrát po Evropě, a znáte to, po Lignanu v Itálii je tohle fakt šok 😀 Ale vážně, nikdy jsem neviděla tak pěkné místo, dokonce jsem i dojetím brečela.. Možná jsem byla jen hodně unavená, ale jsem taková plážová holka, co miluje moře a palmy, takže to tomu ještě přidalo. A moc jsem se tam těšila, fakt že jo. Bylo to Thajsko, jaké jsem si ho představovala. Možná ještě hezčí.

Koh Lipe je malý ostrůvek na jihu Thajska v Andamanském moři už jen kousek od Malajsie. Dokonce mi připadalo, že i místní lidé tam vypadají trochu jinak, než běžní Thajci. Najdete tam všechno, co od takového exotického ostrova požadujete – dlouhé bílé pláže s tyrkysovou vodou a vysokými palmami, bohémské beach bary, hodně kokosů (a že ty já miluju!), pěkná místa ke šnorchlování a tak.. prostě všechno 🙂. Ta atmosféra tam byla skvělá! Možná by tam nemuselo být tolik lidí, ale byli jsme tam v sezóně a daly se najít i klidné pláže, takže nic hrozného. Jéé, a málem bych zapomněla, byly tam ty nejkouzelnější západy slunce, a krásné východy. Najdete tam pláž, která se jmenuje Sunset Beach a taky Sunrise Beach, a to není jen tak pro nic za nic, že jo. Dívat se na tak krásné okamžiky dne s těmi všemi lidmi mělo prostě svoje kouzlo. 

Nebudu lhát, když řeknu, že se mi Koh Lipe vrylo do srdíčka 🙂 a doufám, že se tam brzy vrátím. Možná byla trochu chyba vybrat si ho jako první ostrov, kam jsme v Thajsku jeli, protože jsme pak měli vysoká očekávání, hahaha 😀. Tak příště už Koh Lanta, doufám, že se vám fotky líbily 🙂

Follow:
Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *